04-7708887

שיקום אחרי ניתוחים

  •  

    "חמש דקות לתוך המחצית ירדתי להגנה, שינוי כיוון לא טוב ואני על הרצפה מתפתל מכאבים. To make a long story short – ניתוח לשחזור צולבת."

  • "בסופו של דבר כאב הברך הכניע אותי, החלטתי ללכת על הניתוח להחלפת המפרק"

  • "זו הייתה אמורה להיות חופשה של שבוע, לנקות את הראש עם אופ-פיסטים ופודרה מטורפת מהבוקר ועד האפרה-סקי. למה אני עם היד במתלה? פריקה בגלל נפילה לא טובה, מחכה לניתוח כתף בשבוע הבא…"

לא תמיד ניתן למנוע ניתוחים, ואלו רק מספר דוגמאות של אנשים (בדויים אבל מבוססים על סיפורים אמיתיים) שעוברים ניתוחי מפרקים שונים. לא תמיד מספרים את זה לפני הניתוח אבל ברב המקרים שיקום אחרי ניתוחים עשוי להיות ענין רציני ולא קצר, כדי לחזור לפעילות מלאה כמקודם.

ניתוחים לקרע במיניסקוס, לשחזור צולבת, לתיקון פריקות חוזרות בכתפיים, דקומפרסיה בכתף, החלפת מפרק ברך או ירך (THR/TKR), ניתוח קיבוע חוליה בגב, ניתוחי כף יד לסינדרום תעלה קרפלית או אצבע הדק (trigger finger) ניתוחים לאחר שברים שונים – אלו הניתוחים המוכרים ביותר. אותם וניתוחים אחרים אנחנו מכירים טוב ויודעים לשקם כמו שצריך. 

אם עברתם ניתוח כזה או שאתם עומדים לעבור – אתם מוזמנים להתייעץ אתנו כדי שנסביר לכם לקראת מה אתם עומדים, וכדי שנוכל לעזור לכם לצלוח את התקופה הלא פשוטה הזו בצורה הטובה ביותר.

וכן, אנחנו מודעים לכך ששיקום מצריך מספר טיפולים לא מבוטל שהוצאה כלכלית בצדם. יש לנו פתרונות גם לכך, דברו אתנו

ויש עוד ענין ששווה לקחת בחשבון- prehabilitaion. הרעיון הוא להתחיל את השיקום עוד לפני הניתוח ובכך להגיע אליו עם שרירים חזקים יותר, ובכך לשפר את תוצאות הניתוח ולהגדיל את הסיכוי להצלחתו של השיקום אחרי ניתוח.

צרו קשר אתנו ב"אקטיבי – פיזיותרפיה במושבה" ונשמח לעזור לכך לצלוח את התקופה הזו ולעזור לכך לחזור לעצמכם.

נכתב ע"י יפתח אלמוג וענבר פרידמן פיזיותרפיסטים מוסמכים ע"י משרד הבריאות.

 מכון  "אקטיבי – פיזיותרפיה במושבה".

רוצה להכיר או לקבוע תור? אפשר מכאן:

צרו קשר

דילוג לתוכן