איך לטפל בקרע במיניסקוס

מבלי להזדקק לניתוח

 

 

 

לחזור לחיים הרגילים שלכם, מעליה במדרגות ועד ריצה בשדות, בלי הכאב המעיק שבברך!

אוי אברוך...

מאיפה הגיע הכאב הזה בברך? כל השנים הברך התנהגה כמו שצריך, עשיתם ספורט, רצתם, טיילתם, ופתאום, תנועה אחת לא טובה והברך שלכם כואבת נורא ולא מתפקדת.

כל צעד מורגש, כל קימה מהכיסא מלווה בחשש מהדקירה החדה הזו. מדרגות זה אתגר מרגיז ועל ריצה בכלל אין מה לדבר. בינתיים כל הכושר הולך לפח והחבר'ה מהקבוצה ממשיכים קדימה בזמן שאתם נשארים מאחור.

הכדורים עזרו קצת אבל זה לא פתרון, ולהגיע לניתוח כמו שהאורתופד המליץ ממש לא בא לכם. מה עושים עם הדבר הזה??

יכול להיות שכבר התחלתם לטפל בעצמכם.

אז נכון שהכדורים עוזרים קצת אבל זה לא פיתרון.

הלכת למסאז', טווינה, דיקור ומה לא. זה נעים אבל עדין לא מצליח לחזור לרוץ.

גם הברכיות מקלות קצת על המצב, אבל עדין הברך צועקת עליכם כשאתם יורדים במדרגות…

מה אני מפספס כאן? למה הדרעק הזה לא הולך???

למה זה קורה ואיך לפתור את זה?

צריך להבין שהקרע שבמיניסקוס הוא לא כל התמונה: הנפיחות, הדלקת שקורית בברך, והשינוי בפעילות השרירית, הם גורמים מאוד דומיננטיים בבעיה, ואותם אפשר לפתור גם ללא הצורך בניתוח. 

אנחנו יודעים שפציעות מיניסקוס יכולות להיות מכאיבות ומגבילות מאוד, במיוחד כשמדובר בפעילות גופנית, ואנחנו רואים יותר מדי מקרים של מטופלים עם קרעי מיניסקוס שיכלו להיות מטופלים באופן שמרני, אך הגיעו לניתוח במקום, רק מפני שלא קיבלו את ההכוונה הנכונה והטיפול המתאים. אין דבר יותר מבאס מלעמוד בפני מטופל שעבר ניתוח, כשברור לך שהוא היה יכול לחסוך מעצמו את הניתוח הזה.  ואת זה אנחנו רוצים לשנות!

בחמש השנים האחרונות מאז שהקמנו את "אקטיבי פיזיותרפיה", טיפלנו בהמון מקרים של  פציעות ברך ומיניסקוסים בפרט, ואנחנו שמחים לראות את השיפור המשמעותי שחל אצל רובם ככולם, איך הם חוזרים לספורט ולתחביבים האהובים אליהם.

תאמינו לנו – הרבה יותר כיף לדבר עם מטופל על הרכיבה האחרונה או האימון המוצלח שלו, מאשר על כמה כואב לו כשהוא יורד במדרגות…

זו בדיוק הסיבה שיצרנו את התכנית
"מכאבים במדרגות לריצה בשדות"

תכנית השיקום שתיקח את הברך שלכם מהמצב הכאוב שלה כיום עד לשיקום מלא:
חזרה לפעילות מלאה עם כאב מינימלי.

שלב 1 - הורדת הכאב החריף

טיפול במרכיבי הכאב השונים במגוון של כלים וטכניקות מתחום הפיזיותרפיה.

שלב 2 - החזרת התנועה התקינה של הברך

שימוש בטכניקות וכלים שונים להחזרת טווח תקין בברך ותנועה איכותית, תוך כאב מינימאלי.

שלב 3 - חיזוק ושיפור שליטה שרירית וחזרה לפעילות מלאה

השיקום אקטיבי הכולל תכנית אימון מותאמת אישית עד לרמת אימון מתקדמת להכנה לריצה ואימוני כוח פונקציונאלים, על פי הצורך. ההתקדמות בתכנית היא על פי השלבים אך בקצב שמתאים באופן אישי לכם.

איך תרגישו אחרי התכנית?

בטווח הקצר, של החודשים הראשונים:
תוכלו לחזור לפעילות הרגילה שלך – מכיפוף לרצפה להרים את הצעצועים של הילד, וירידה במדרגות, ועד לריצה, אימוני כוח ואפילו כדורגל!

בהמשך אתם תדעו איך לשמור ולתחזק אותה כדי שתישאר טובה כדי שתמשיך לשרת אתכם בנאמנות.

בטווח הארוך, כלומר שנים קדימה:
תדעו שעשיתם את המקסימום שאפשר בכדי לשמור עליה חזקה ולמנוע הזדקנות מוקדמת והתדרדרות עד למצב של ניתוח גדול וכואב. אנחנו יודעים שקשה לראות את זה עכשיו, אבל זה המון!

 

המטופלים שלנו מספרים...

הגעתי לאקטיבי לפני חצי שנה בעקבות פציעה מתאונה עם קורקינט חשמלי. בדיקות הראו שקרעתי לגמרי את הרצועה הצולבת ושיש עוד קרע חלקי ברצועה צדדית. כבר התכוננתי נפשית לניתוח . בפעם הראשונה שהגעתי כבר אמרו לי לא למהר לנתח ושאפשר לשקם את הברך גם בלי התערבות כירורגית. 

היום, אחרי שיקום רציני באקטיבי אני לא מאמינה אפילו ששקלתי ניתוח!  חזרתי להתאמן ולעשות את כל הפעילויות שאני אוהבת בלי שום הגבלה! 

עם עבודה קשה ופיזיותרפיסט טוב אפשר לנצח את הפציעות 💪🏽הברך שלי מודה לכם 😊

ענבל ישראל

איתמר מורג
אני עברתי ניתוח לשחזור רצועות בקרסול. חלק גדול מהשיקום שלי עשיתי באקטיבי, והתוצאות מעולות, חזרתי לתפקוד מלא ולאמן בתור ספורטאי! הצוות מקצועי, מסור ותמיד יש אווירה טובה.
ממליץ מאוד לכל אחד שמתמודד עם פציעה או עם כאבים יומיומיים! הצוות יודע לטפל בקשת רחבה של בעיות, מפציעות רציניות עד לכאבים ועומס על הגוף.
איתמר מורג

הכי מקצוענים שיש! היחידים שאני סומך עליהם שיטפלו בנמרות והאריות שלי!

צביקה עינב

אז איך זה עובד?

המפגשים קורים בד"כ אחת או פעמיים בשבוע בקליניקה שלנו ומלווים בתרגול עצמי בבית.
במהלך השבוע אנחנו זמינים ליעוץ באופן רציף.

ובקיצור:

  • סדרת מפגשים 1X1 בקליניקה שלנו בכרכור,

  • המפגש הראשון יוקדש לבדיקה פיזיקלית מקיפה, בניית תכנית טיפול, והתחלת הטיפול והאימון.

  • המפגשים יוקדשו לטיפול להפחתת הכאב ושיפור התנועה, ותרגול אקטיבי להחזרת התנועה והכוח.

  • במהלך כל התקופה וגם לאחריה, אנחנו זמינים טלפונית לייעוץ בכל שאלה.

* **חשוב*** קיימת אפשרות להחזר על תכנית השיקום מחברות הביטוח!

מרבית חברות הביטוח מחזירות עד כ80% מעלות התכנית, בנוסף גם כללית מושלם נותן החזר, כך שיכול מאוד להיות שגם המחיר הוא לא פונקציה! נשמח להסביר לכם עוד על כך כשנדבר.

השאירו לנו פרטים כאן ונתאם שיחה

מי אנחנו?

נעים להכיר! ענבר פרידמן ויפתח אלמוג מקימי "אקטיבי פיזיותרפיה"

סיימנו את לימודי הפיזיותרפיה שלנו באוניברסיטת חיפה בשנת 2009 והתחלנו לעבוד בקופות החולים. 

במקביל לעבודת המכון, התמחינו בעבודה עם ספורטאים – יפתח במועדון הכדורגל של מכבי ת"א ענבר עם הפועל ת"א בכדורסל. לאחר תקופה אינטנסיבית בקופות החולים, הבנו שקשה מאוד לתת טיפול איכותי ומשמעותי במסגרת הציבורית. ההמתנה הארוכה ומשך הטיפול הקצר מקשים להגיע לעומק הטיפול המתחייב. הרגשנו תסכול רב מחוסר המיצוי הזה ולכן החלטנו לפתוח מכון פרטי לפיזיותרפיה, כדי שנוכל לתת את השירות האישי והאיכותי שאנחנו יודעים לתת בתנאים האופטימליים למטופלים שלנו. אנחנו מאמינים שכל אחד יכול וזכאי לקבל טיפול מקצועי ואישי שימצא את מלוא הפוטנציאל השיקומי שלו.

אנחנו יודעים שפציעות מיניסקוס יכולות להיות מכאיבות ומגבילות מאוד, במיוחד כשמדובר בפעילות גופנית, ואנחנו רואים יותר מדי מקרים של מטופלים עם קרעי מיניסקוס שיכלו להיות מטופלים באופן שמרני, אך הגיעו לניתוח במקום, רק מפני שלא קיבלו את ההכוונה הנכונה והטיפול המתאים. אין דבר יותר מבאס מלעמוד בפני מטופל שעבר ניתוח, כשברור לך שהוא היה יכול לחסוך מעצמו את הניתוח הזה.

את זה אנחנו רוצים לשנות!

בחמש השנים האחרונות מאז שהקמנו את "אקטיבי פיזיותרפיה", טיפלנו בהמון פציעות ברך ומיניסקוסים בפרט, ואנחנו שמחים לראות את השיפור המשמעותי שחל אצל רובם ככולם, איך הם חוזרים לספורט ולתחביבים האהובים אליהם. תאמינו לנו – הרבה יותר כיף לדבר עם מטופל על הרכיבה האחרונה או האימון המוצלח שלו, מאשר על כמה כואב לו כשהוא יורד במדרגות…

אקטיבי פיזיותרפיה היא קליניקה לפיזיותרפיה אורתופדית ופציעות ספורט, בכרכור. בנוסף לפציעות המוכרות אנחנו מטפלים גם בסחרחורות, ובעיות במפרק הלסת.

היום אנחנו עובדים עם מועדוני הספורט המובילים באיזור בתחום הריצה, קרוספיט, כדורגל, MMA ועוד.

היום, כשספורטאי נפצע, הוא יודע שכדאי לו לפנות ל"אקטיבי פיזיותרפיה"!

כמה שאלות שבטח עולות לכם לראש...

טיפול פיזיותרפיה נמצא יעיל מאוד לטיפול בקרע במיניסקוס, במספר רב מאוד של מחקרים שנערכו בשנים האחרונות. למעשה, הממסד הרפואי ממליץ על פיזיותרפיה כקו טיפול ראשון לפציעות אלו!

חלק מהמטופלים לא מצליחים בסופו של דבר להימנע מניתוח למיניסקוס, אך אלו שעשו שיקום משמעותי לפני כן מצליחים לעבור את הניתוח בהצלחה רבה יותר, ומשפרים את מצבם באופן ניכר ומתמשך גם למספר שנים אחרי הניתוח, ביחס למי שלא עבר את השיקום לפני כן. כך שבכל מקרה מומלץ לעבור תכנית שיקומית לברך.

הזמינות לטיפול ב"אקטיבי פיזיותרפיה" היא גבוהה מאוד. בד"כ ניתן להתחיל את הטיפול בתוך 48 שעות, לעומת המתנה ארוכה לטפול, בין 3- 6 חודשים לפעמים(!) זה בדרך כלל לא עוזר למצב…

בנוסף היחס האישי ומשך הטיפול המשמעותי יבטיחו שתקבל טיפול מיטבי שיאפשר לכם לחזור מהר לעצמכם.

ברשת יש המון תרגילים ומדריכים. חלק רלוונטיים לכם וחלק לא. אימון אישי יהיה הכי מדויק עבורך כך שתחלים במהרה ולא תבזבז זמן מיותר. בנוסף, תכנית אימון לא מאוזנת וללא הדרכה מתאימה יכולה להביא לחוסר התקדמות מספיקה, או לחילופין לעומס מוגזם שיכול לעקב את ההחלמה שלכם ואף גרוע מכך, להחמיר את המצב.

טיפול פיזיותרפיה פרטית אכן יכול להיות לא דבר זול, אך ביטוחים פרטיים יכולים להחזיר בין40-80% מעלות התכנית, ויש מטופלים שמצליחים לקבל החזר כמעט מלא שלה! אם יש לכם עוד חששות בנושא נשמח לשמוע מכם ולראות מה ניתן לעשות. 

השאירו לנו פרטים כאן ונתאם שיחה

לחזור לחיים הרגילים שלכם, מעליה במדרגות ועד ריצה בשדות,
בלי הכאב המעיק שברך!

רוצה להכיר או לקבוע תור? אפשר מכאן:

צרו קשר

דילוג לתוכן